Kotúčové brzdy

Kotúčové brzdy sa delia na niekoľko rôznych systémov podľa fungovania. Tu sú niektoré z najčastejších typov kotúčových bŕzd:

  1. Mechanické (ťahové) kotúčové brzdy: Tieto brzdy fungujú na princípe ťahu. Keď stlačíte brzdovú páku, brzdové lanko ťahá a stlačí brzdové platničky na brzdový kotúč, čo spomaľuje bicykel. Tento systém je často používaný na jednoduchých a lacnejších mestských bicykloch.
  2. Hydraulické kotúčové brzdy: V tomto prípade je brzdový systém hydraulický, čo znamená, že tlak je prenášaný hydraulickou kvapalinou. Stlačenie brzdovej páky vytvára tlak v brzdovom oleji, ktorý sa prenáša cez hadice do brzdových strmeňov, kde sa stlačia brzdové platničky na kotúč. Hydraulické brzdy často ponúkajú lepšiu moduláciu brzdného účinku a vyššiu výkonnosť.
  3. Elektromechanické kotúčové brzdy: Tento relatívne nový typ bŕzd využíva elektrický pohon na pohyb brzdových platničiek. Elektrický signál z brzdovej páky riadi pohyb platničiek na brzdový kotúč. Tento systém ponúka určitú mieru automatizácie a je často spojený s elektrickými bicyklami. Pri tomto systéme je možné využiť aj funkciu ABS, ktorú ponúka Bosch

Výhody a charakteristiky niekoľkých rôznych systémov kotúčových bŕzd:

1. Mechanické (ťahové) kotúčové brzdy:

- Výhody: Jednoduchý dizajn, lacné na údržbu, vhodné pre menej náročnú jazdu, jednoduchá montáž a opravy.
- Charakteristiky: Menej precízne ovládanie brzdenia v porovnaní s hydraulickými brzdami, obmedzený výkon, citlivosť na opotrebenie brzdového lanka a vedenia.

2. Hydraulické kotúčové brzdy:

- Výhody: Silné a spoľahlivé brzdenie, vynikajúca modulácia brzdného účinku, minimálna údržba, konzistentný výkon za rôznych poveternostných podmienok.
- Charakteristiky: Vyššie náklady, vyšší výkon môže vyžadovať nejaký čas na zvyknutie si, spoľahlivý zásobník brzdovej kvapaliny ktorý zaručí dostatočný brzdný účinok

3. Elektromechanické kotúčové brzdy:

- Výhody: Elektronické ovládanie umožňuje presné nastavenie, integrovanie s elektrickými systémami na bicykli, menej údržby, rýchla reakcia a presné brzdenie.
- Charakteristiky: Vyššie náklady, závislosť na elektrickej energii, občas môžu byť ťažšie.

Najpredávanejšie

78cff675 3091 42e4 9d34 cb06f15a3ff3
 
€34,96

Cena

3435
13435

Značky

Zobrazených položiek: 1
78cff675 3091 42e4 9d34 cb06f15a3ff3
€34,96
Skladom (1 ks)
Kód: 1083
1 položiek celkom
Viac ako 10 ročné skúsenosti so servisom bicyklov
Viac ako 10 ročné skúsenosti
so servisom bicyklov
Testovacie jazdy a požičovňa
Požičovňa elektrobicyklov
Testovacie jazdy a požičovňa
Zákaznícka podpora servis bicyklov, elektrobicyklov Prievidza
Zákaznícka podpora
Po-Pia 9:00 -16.00
Sobota 9:00 – 12:00
Servis bicyklov a elektrobicyklov do 48 hodín
Servis do 48 hodín
Servis bicyklov a elektrobicyklov
Servis tlmičov a vidlíc
Servis tlmičov a vidlíc
Profi servis tlmičov a vidlíc