Servis lyží

Ručný_servis_lyží_prievidza

🎿 Zúčastnili sme sa vzdelávacieho školenia pre ručný servis lyží a musíme povedať, že to bola úžasná skúsenosť! Sme radi, že sme mali možnosť prijímať rady a skúsenosti od majstra športu, Mira Moška. Aj v dnešnej dobe sa nájde niekto, kto je ochotný odovzdať rokmi nadobudnuté skúsenosti aj našej mladej generácii. Toto školenie ukázalo, že poctivé remeslo nevymrelo a je viac než len zaujímavé.

Chceme sa úprimne poďakovať Mirovi za jeho obrovskú ochotu a čas, ktorý nám trpezlivo venoval. Odpovedal na všetky naše zvedavé otázky a s nadšením nám predal kus svojho obrovského know-how. školenie bolo nabité informáciami a praxou,  sme nadšení, že budeme môcť tieto nové poznatky odovzdať našim zákazníkom vo forme poctivej práce.

Nech už patríte medzi skúsených milovníkov lyžovania, ktorí trávia na svahu každú minútu voľného času alebo medzi lyžiarov, ktorí vybehnú na hory len niekoľkokrát za sezónu, jedno máte spoločné. Bez kvalitného servisu lyží si skrátka neužijete plnohodnotnú lyžovačku a zo svahu pôjdete veľmi pravdepodobne otrávený. V čase, keď sa automatizácia nevyhýba ani lyžiarskym servisom a požičovniam, ktoré číhajú na zákazníkov s modernými strojmi si povieme niečo o ručnom servise lyží a jeho výhodách.

Objednať servis lyží

Pre ponuku servisnych balíčkov alebo objednanie kliknite tu: Servis lyží - balíčky

Ručné brúsenie lyží

Kvalitne nabrúsené hrany sú základom dobrej lyžovačky, keď sa vďaka ním budete môcť o lyžu poriadne oprieť a naplno si užiť všetky prednosti svahu. V závislosti od toho, ako často chodíte lyžovať sa líši aj frekvencia, ako často je potrebné lyže brúsiť.

Keďže má každý lyžiar svoj vlastný štýl a individuálne potreby, je potrebné pristupovať aj k brúseniu veľmi individuálne. To je možné dosiahnuť práve ručným brúsením. Hlavnou výhodou je šetrnosť k materiálu hrán, ktorého sa pri ručnom brúsení odoberá len potrebné minimum. To dokáže výrazne predĺžiť životnosť lyží a pripraviť ich čo najlepšie pre vaše potreby. Túto službu ponúka čoraz viac servisov a požičovní, kde sa o vaše lyže postarajú profesionáli.

Voskovanie lyží

Keď už máme lyže nabrúsené, je čas na voskovanie sklznice. Voskovanie sa odporúča až po brúsení, najmä z dôvodu, aby počas brúsenia nedošlo k zničeniu a odstráneniu vrstvy vosku.

Pravidelným voskovaním lyží zlepšujete zjazdnosť, točivosť a obratnosť samotnej lyže. Potrebu voskovať odhalíte najjednoduchšie tak, že lyže riadne nekĺžu, na sklznicu sa lepí sneh či sklznica začína šednúť. Vosk sa na sklznicu nanáša v rozpustenej forme a následne sa pomocou žehličky zažehľuje a vyleští dohladka, aby sa vytvoril rovný povrch.

V ideálnom prípade je vhodné vosk nechať odstáť cez noc a až následne pristúpiť k ďalším úpravám, ale všetko závisí najmä od času, ktorý máte k dispozícii. V našom servise vám radi pomôžeme.

Nastavenie lyží

Správne nastavenie lyží, resp. ich viazania, je pre plnohodnotnú a bezpečnú lyžovačku kľúčové. Správne nastavené viazanie drží lyžiarku pevne pripojenú k lyži, a súčasne pri pôsobení určitej sily ju automaticky vypne.

Väčšina servisov lyží používa na stanovenie správnej hodnoty nastavenia tabuľku DIN, ktorá používa na jej výpočet váhu, výšku, vek lyžiara a dĺžku zjazdovej topánky. Pre úplné vyladenie nastavenia je tiež potrebné zohľadniť zdatnosť a štýl jazdy lyžiara. Ak máte vlastné lyže, kontrolu nastavenia odporúčame aspoň dva krát počas sezóny. V prípade, že si lyže požičiavate v požičovni lyží, je nevyhnutné vykonať toto nastavenie pred každou výpožičkou.

Pri ručnej údržbe dokážeme lyže prispôsobiť vaším konkrétnym potrebám a vymazliť ich do dokonalosti tak, aby ste si každú jazdu užili na maximum, v bezpečí a dopriali svojim obľúbeným lyžiam dlhú životnosť. Ak sa už ani vy neviete dočkať prvého snehu, neváhajte nás kontaktovať a dohodnite si servis lyží čo najskôr.